Praca w kuchni wcale nie musi być nieprzyjemna. Przebywanie w dobrze zaprojektowanym i przemyślanym wnętrzu pozwala nam nie tylko w pełni wykorzystać jego funkcjonalności, ale również zwyczajnie czuć się dobrze. Wysoka estetyka wpływa na nasze morale, pozwala nam odpocząć i zrelaksować się, a praktyczność w wykonaniu znacznie ogranicza czas, który musimy przeznaczyć na wykonywanie domowych czynności.

Jednym z elementów wyposażenia kuchennego, który bez wątpienia jest jednym z kluczowych, jest zlewozmywak. Dlatego dziś zastanowimy się, w jaki sposób go dobrać do nowego mieszkania lub kuchni i na co zwrócić uwagę, aby nie tylko pięknie się prezentował, ale również pozwalał na zwiększenie efektywności prac kuchennych.

Zlewozmywaki kuchenne – praktyczny niezbędnik

Nawet kuchnia nowoczesna nie może obejść się bez zlewu. Mimo obecności zmywarki, bieżąca woda w kranie jest nam niezbędna do wykonywania wielu innych czynności w kuchni. Trudno wyobrazić sobie mycie owoców, warzyw, a także nalewanie wody do gotowania bez jej obecności. Współczesne zlewozmywaki bez problemu spełniają te wymagania, mogą mieć zamontowane np. baterie z wyciąganą wylewką, która umożliwia skuteczne kierowanie strumieniem wody i dopasowywanie go, do wykonywanych czynności. Dużo zlewów jest wyposażonych także w eleganckie i praktyczne ociekacze, które nawet mimo obecności zmywarki, często okazują się przydatne.  

Montaż zlewozmywaka i jego wymiary

Jeżeli już wiemy, że w nowym mieszkaniu czy też domu będziemy decydować się na zakup zlewozmywaka, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów:

  • dobre dopasowanie
  • wielkość
  • sposób osadzenia
  • oraz materiał, z jakiego został wykonany

Wymiary zlewów do szafek kuchennych

Najistotniejszym wymiarem zlewu jest jego szerokość, która jest zależna od liczby komór. Na rynku znajdziemy przeważnie zarówno zlewy jednokomorowe, półtorakomorowe, jak i dwukomorowe. Co za tym idzie, zlewy do kuchni możemy spotkać w naprawdę zróżnicowanych rozmiarach. Od maleńkich, które mają jedynie 40 cm szerokości, do takich, w których bez problemu pomieszczą się naczynia. Praca w kuchni wcale nie musi być nieprzyjemna. Przebywanie w dobrze zaprojektowanym i przemyślanym wnętrzu pozwala nam nie tylko w pełni wykorzystać jego funkcjonalności, ale również zwyczajnie czuć się dobrze. Wysoka estetyka wpływa na nasze morale, pozwala nam odpocząć i zrelaksować się, a praktyczność w wykonaniu znacznie ogranicza czas, który musimy przeznaczyć na wykonywanie domowych czynności.

Materiał, czyli kolejny ważny wybór

Na rynku dostępne są zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej, ceramiczne, czy też zlewozmywaki kamienne – granitowe. Szczególnie ten ostatni rodzaj zlewozmywaka zdaje się cieszyć obecnie dużą popularnością wśród klientów z uwagi na stylowy wygląd, który komponuje się z nowoczesnymi i klasycznymi wnętrzami, atrakcyjne ceny i trwałość. Na przykładzie jednej z popularnych polskich marek specjalizującej się w produkcji tego typu zlewów (Prima Gran), mamy do czynienia z mieszanką kruszyw naturalnych na tyle solidną, że przy zakupie w sklepie internetowym możemy liczyć na aż 35 lat gwarancji.  

Takie zlewozmywaki mogą stanowić nie tylko estetyczny element każdej nowoczesnej kuchni, ale będą wyróżniać się cechami, które to dla współczesnych projektów przedstawiane są jako jedne z najważniejszych: praktyczność, funkcjonalność, wysoka odporność.

Podsumowując, przemyślane wybory dokonane teraz – na etapie projektowania nowego miejsca zamieszkania i kuchni, będą nam procentować latami, czy to pod postacią większej efektywności, czy po prostu lepszego samopoczucia osób, które będą korzystać z kuchennych przestrzeni.  

Share This