Każdy kto kiedykolwiek stanął przed decyzją zakupu mieszkania zadaje jedno ważne pytanie – jakie ono ma być? A może powinno ono brzmieć: na jakie mieszkanie w Krakowie mnie stać? Oczywiście najważniejszą rolę niestety grają pieniądze, gdyż od ich ilości zależy w jakim miejscu Krakowa i jak duże mieszkanie jesteśmy w stanie kupić. Kolejną kwestią jaka będzie nas nurtować to rozstawienie pokoi oraz ich liczba – nie bez znaczenia są też oczywiście kwestie bliskości sklepów czy szkół.

Kraków pod tym względem nie różni się od innych dużych miast w Polsce, dzielnice znajdujące się w samym centrum charakteryzują się wysokimi cenami za metr kwadratowy. Dzielnice takie jak Stare Miasto czy też na Zwierzyńcu są najdroższe, spowodowane jest to oczywiście atrakcyjnością lokalizacji oraz faktem, że jest tam bardzo mało nowych inwestycji.

Jeśli nasz budżet nie pozwala nam na zakup mieszkania w samym centrum Krakowa lub nie chcemy tam mieszkać, to warto rozejrzeć się za innymi dzielnicami takimi jak Dębniki czy też Prądnik Biały lub Nowa Huta.

Rynek wtórny czy mieszkania w stanie deweloperskim?

To pytanie nurtuje wszystkich kupujących mieszkania. Jednak odpowiedź jest prosta, trzeba zdać sobie sprawę co niesie za sobą każdy z zakupów. Jeśli decydujesz się na rynek wtórny zapewne do wyboru będziesz miał mieszkania w bloku lub w kamienicy. Trzeba zdać sobie sprawę, że bardzo często starsze budynki nie mają wind. Więc jeśli jesteście młodym małżeństwem to w przyszłości może pojawić się potomek i znoszenie codziennie wózka z czwartego piętra może być uciążliwe.

Następną kwestią jest sprawa w jakim stanie jest cały budynek – na przykład czy jest ocieplony i wyremontowany. Jeśli nie, warto się zorientować czy takowy remont będzie przeprowadzony w niedalekiej przyszłości, ocieplone mieszkanie będzie o wiele cieplejsze co jednocześnie łączy się z mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Jednak niesie też za sobą korzyści, a mianowicie jesteśmy pewni, że cała infrastruktura jest już zaplanowana.

Budownictwo mieszkań w Krakowie – plusy mieszkań deweloperskich:

  • Wszystko w nowym lokum jest nowe
  • Nie wymaga remontu
  • Nowoczesna infrastruktura
  • Sam decydujesz o wystroju
  • Niższe koszty trakcji.

Oczywiście ma również wady – między innymi dłużej czekasz na mieszkanie, po zakupie nie można się od razu wprowadzić, otoczenie naszego mieszkania może się zmienić.

Kraków jest pięknym miastem, tak więc jeśli zachęcił Cię deweloper budowlany czy zdecydujesz się na mieszkanie od osoby prywatnej. Ważne, aby w miejscu w którym przyjdzie Ci mieszkać będziesz czuł się spokojnie i szczęśliwe. Bo własne „cztery kąty” to jednak najważniejsze miejsce dla każdego.

Żródło: http://www.mieszkania.inter-bud.pl


Share This