Reklama rządzi się swoimi prawami, dlatego nikogo nie dziwią luksusowe nazwy zwyczajnych osiedli wielorodzinnych, które to mają przywodzić na myśl eleganckie budownictwo. W Trójmieście powstają zabudowy szumnie nazywane apartamentowcami lub willami. Prezentujemy dla Was trzy nowe inwestycje, które na ten tytuł rzeczywiście zasługują.

Pisaliśmy już dla Was o apartamentach w Zakopanem, dziś przedstawiamy trójmiejskie propozycje luksusowych mieszkań. Na prestiżowe budownictwo składa się kilka czynników:

  • metraż lokalu,
  • architektura bryły,
  • atrakcyjna lokalizacja,
  • dodatkowe udogodnienia,

a koniec końców – cena. Nie od dziś wiadomo, że to, co luksusowe, musi kosztować. Oferta apartamentowców kierowana jest do rodzin, jak i singli, bo powierzchnia lokali jest bardzo zróżnicowana – od 35 do nawet 800 metrów kwadratowych! Te największe to mieszkania typu penthouse, które znajdują się na najwyższych kondygnacjach budynku, wyposażone w najbardziej wymyślne udogodnienia.

La Playa Palace

Inwestycja Arkony Sopot w Dolnym Sopocie to wyjątkowe połączenie historii i nowoczesności. W ramach tego projektu został odrestaurowany pałacyk z początków XX wieku. Zachowano w nim fragmenty malowideł oraz oryginalną posadzkę. Budynek został połączony szklanym korytarzem z nową częścią zaprojektowaną w stylu współczesnym. W ten sposób utworzono trzy apartamenty, liczące około 300 metrów kwadratowych każdy. Inwestycja otoczona jest kameralnym, romantycznym ogrodem. To prawdziwie luksusowa propozycja kierowana do najbogatszych, ale wyjątkowa architektura całości może cieszyć oko każdego przechodnia.

Tre Mare Residence

Inwestycja dewelopera NDI SA, choć z zewnątrz niepozorna, kryje w sobie apartamenty z prawdziwego zdarzenia. Trzy czterokondygnacyjne budynki oferują ponad 60 mieszkań o rozmaitym metrażu. Imponujące przeszklenia pozwalają cieszyć się widokiem morza i plaży w Jelitkowie. Mieszkańcy mogą korzystać ze wspólnej części rekreacyjno-wypoczynkowej w podziemiach budynku oraz zamówić usługi konsjerża. Na najwyższych piętrach znajdują się dwupoziomowe penthouse’y liczące ponad 200 metrów kwadratowych, z otwartą antresolą i prywatnym tarasem dachowym. Tre Mare Residence to rezydencja, która wyróżnia się na trójmiejskim rynku pierwotnym.

Awanport

Apartamentowiec Awanport powstanie w prężnie rozwijającej się, nowoczesnej części gdyńskiego Śródmieścia przy ul. Żeromskiego. To wysoka zabudowa, o sześciu kondygnacjach, w których znajdą się apartamenty z loggiami lub zielonym tarasem. Najwyższe piętro w całości zajmie penthouse o powierzchni około 800 metrów kwadratowych, w którym znajdzie się m.in. galeria obrazów, biblioteka oraz obrotowa kuchnia z winiarnią, a także pomieszczenia dla kucharza czy ochrony. Jeżeli nie znajdzie się chętny na zakup tego lokalu, przestrzeń zostanie podzielona na „mniejsze” mieszkania – o powierzchni 100–150 metrów kwadratowych. Na szczęście urzekający widok na morze i Gdynię pozostanie bez zmian.

Choć dla większości kilkuset metrowy apartament w atrakcyjnej lokalizacji pozostaje w strefie marzeń, warto rzucić okiem na luksusowe propozycje deweloperów. A może w sąsiedztwie znajdzie się Twoje wymarzone mieszkanie?

Share This