Obrzeża Warszawy to coraz częściej wybierane okolice do zamieszkania. Na taką lokalizację spoglądają zwłaszcza ci, którzy pracują w Warszawie, ale wolny czas wolą spędzać w oddaleniu od zgiełku stolicy. Mieszkania na sprzedaż w Piasecznie to chętnie wpisywane frazy w wyszukiwarce. Dodatkowym atutem tych terenów jest fakt, że są dobrze skomunikowane z centrum. Z tego powodu w okolicy można znaleźć wiele atrakcyjnych miejsc do zamieszkania, zarówno w mieszkaniach, jak i domkach jednorodzinnych.

Nowe inwestycje

Od ponad dekady Piaseczno kusi nowoczesnymi szkołami oraz inwestycjami biznesowymi. Dane pokazują, że to jedno z najszybciej rozwijających się miast aglomeracji warszawskiej. Według statystyk GUS na początku obecnego dziesięciolecia miasto liczyło niewiele ponad 30 tys. mieszkańców. Obecnie ta liczba jest wyższa o kolejne 10 tysięcy. To około 1 tys. nowych mieszkańców rocznie. W 2010 roku magazyn „Forbes” opublikował raport, według którego miasto zajęło I miejsce jako najatrakcyjniejsza lokalizacja dla biznesu w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Tak szybkie tempo rozwoju dostrzegli również deweloperzy w Piasecznie potwierdzając, że budują tutaj dużo i chętnie.

Atrakcyjne ceny metrażu

Jeśli porównać cennik nieruchomości, tanie mieszkania w Piasecznie są bardziej dostępne niż te warszawskie. Przeciętna stawka metra kwadratowego, na jaką należy się nastawić w Piasecznie wynosi około 4 – 6 tys. zł a większość propozycji dla inwestorów mieści się w dolnym pułapie tych widełek. Bardziej wyśrubowane kryteria przyznawania kredytów sprawiły, że wiele osób, zainteresowanych zakupem mieszkania nie jest w stanie sprostać wymaganiom, jakie stawiają banki przy wysokich cenach mieszkań. Nie tylko mieszkania są w kręgu zainteresowań. Domy w Piasecznie również powstają w coraz większej ilości. Ich cena wynosi nieraz tyle, co mieszkanie w stolicy.

Bogata infrastruktura

Piaseczno ma mocno rozwiniętą infrastrukturę społeczną. W jej skład wchodzą cztery szkoły podstawowe, oraz aż osiem liceów. Do tego należy wymienić nowoczesny szpital dla mieszkańców i kilka dużych centrów handlowych. W planach jest także budowa centrum rozrywkowego. Od inwestycji nie odstrasza nawet często zakorkowana ulica Puławska, ponieważ miasto ma również połączenie kolejowe ze stolicą. W czasie porannego szczytu w ciągu godziny kursują aż trzy pociągi. Dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich zajmuje nieco ponad 30 minut.

Zobacz wyjątkowe Domy w Piasecznie

Share This