W Warszawie co roku powstają kolejne osiedla, które przyciągają nowych mieszkańców. W stolicy bez trudu znajdziemy wymarzone „M” – kawalerki, apartamenty albo domy jednorodzinne, dla singla lub rodziny z dziećmi. Inwestorzy wdrażają innowacyjne pomysły, aby wyróżnić się na rynku nieruchomości. Czym deweloperzy chcą przyciągnąć klientów tym razem?

Ekownętrze

Ekologia przestała być tylko modą, rozgościła się na dobre w różnych dziedzinach życia. Ekologiczne stało się więc budownictwo i architektura wspomagane zaawansowaną technologią. Do tych udogodnień należą rozwiązania typu Smart Home, czyli inteligentne systemy zarządzania funkcjami mieszkania, które można obsługiwać z poziomu smartfona czy tabletu. Można dzięki nim sterować:

 • oświetleniem,
 • roletami okiennymi,
 • wentylacją,
 • ogrzewaniem,
 • alarmem itp.

Zdalne monitorowanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego w domu i poza nim pozwala na kontrolę zużycia energii, a co za tym idzie – na oszczędność.
Firma deweloperska Robyg technologię inteligentnych domów traktuje jako standard wykończenia. Obecnie tworzą w Warszawie kilka osiedli wyposażonych w te udogodnienia, np. Young City 2 na Bemowie.

Ekologiczne rozwiązania wprowadzane są nie tylko w lokalach mieszkalnych, ale również w częściach wspólnych budynku. RED Development proponuje przyjazne środowisku oświetlenie zewnętrzne:

 • energooszczędne lampy ledowe,
 • czujniki ruchu,
 • zasilające panele słoneczne.

Powyższe rozwiązania wprowadzone na osiedlu Alpha Park znacząco obniżają koszty eksploatacyjne.

 

Nowa kawalerka

Jednopokojowe mieszkanie, dawniej nazywane kawalerką, dziś jest mikroapartamentem dla singla. Trend w budownictwie, który pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, teraz święci triumfy. Mikroapartamenty przyciągają kupujących:

 • lokalizacją,
 • ceną,
 • aranżacją pod klucz.

Stały się synonimem wygody, prestiżu i niezależności.

W Studio Centrum powstającym przy ulicy Pawiej znajdują się tylko i wyłącznie mikromieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach. Proponowany metraż waha się od 14 do 41 m2 ! Oferta Ochnik Development skierowana jest w teorii do ludzi młodych, którzy zamiast wynajmować, wolą kupić niewielkie mieszkanie na własność, a w praktyce – do inwestorów, którzy chcą zarabiać na wynajmie. W końcu inwestowanie w nieruchomości to pewny biznes.

 

Czarujący design

Obecnie budownictwo wielorodzinne ma być nie tylko funkcjonalne i ekonomiczne, ale również designerskie. Deweloperzy odczarowują dzielnice owiane złą sławą, tworząc nowoczesne i unikatowe osiedla. Tak jest w przypadku Pragi-Południe, gdzie powstaje kilka nowych inwestycji.

Soho Development planuje oddać do użytku awangardowy budynek Verbel już w 2018 roku. Odważna, złota elewacja z czarnymi ornamentami oraz szklane loggie przywodzą na myśl luksusowe apartamenty.
Nowatorski wysokościowiec Praga 17 wyróżnia się kaskadową budową i panoramicznymi oknami. Zadziwia swoją wielkością i dynamiką bryły. Różnorodny metraż i bogata infrastruktura miejska na pewno przyciągnie tu wielu nowych mieszkańców. Sprzedaż mieszkań już trwa.

Czynników, które mają wpływ na wybór wymarzonego „M”, jest wiele. Nastawienie ekologiczne, motywacja ekonomiczna czy względy estetyczne – co działa na Ciebie?

 

 

Share This