Każdy, kto odbierał klucze do nowego mieszkania wie, o czym mowa. Ekscytacja po przekroczeniu progu własnego m2 jest ogromna, ale przeprowadzka wiąże się również ze sporym wysiłkiem. Po fali euforii przychodzi moment, w którym nasze nowe mieszkanie musimy urządzić. A to zadanie do najłatwiejszych nie należy.

W idealnym świecie byłoby nas stać na wszystko, co tylko w nowym mieszkaniu zapragnęlibyśmy mieć. Niestety nie żyjemy w takim świecie i większość z nas musi przy urządzaniu nowego mieszkania nieco kalkulować. W miarę upływu czasu okazuje się, że lista rzeczy potrzebnych do kupienia jest coraz dłuższa, ale cała sztuka w tym, aby wyselekcjonować przedmioty naprawdę niezbędne.

Sypialnia

1. Łóżko. W domu są pomieszczenia ważne i ważniejsze. Sypialnia zdecydowanie należy do tych drugich. Dobre, wygodne łóżko jest jednym z najważniejszych elementów wystroju mieszkania. Można spać na podłodze, ale po co? Łóżko musi być komfortowe, bo dobry sen to podstawa. Dobre łóżka nie są tanie, ale przemyślany zakup szybko się spłaci.

2. Meble. Sypialnia to też idealne miejsce na dużą szafę pod zabudowę, w której umieścisz swoje ubrania, a która nie będzie zabierała miejsca w innej części mieszkania. Będzie niewidoczna dla osób postronnych i tylko do Twojej dyspozycji.

3. Jeśli nie zaśniesz bez przeczytania choćby dwóch rozdziałów książki lub sprawdzenia, co w Internecie piszczy, warto zainwestować w nocną szafkę lub stolik i doposażyć ją w jakieś subtelne oświetlenie.

Łazienka

1. Pralka. Wytrzymasz pierwsze tygodnie w nowym mieszkaniu bez telewizora? Wytrzymasz. Da się żyć przez jakiś czas bez komputera? Jeśli nie jest potrzebny Ci w pracy, to żaden problem. Musisz wstrzymać się z zakupem wymarzone łóżka do sypialni? Żaden problem. Ale bez pralki będzie dużo ciężej, prawda?

2. Ręczniki. Po noszeniu kartonów z rzeczami i składaniu mebli można wskoczyć pod prysznic. A później się wytrzeć.

Przeczytaj o metrażach nowo powstających mieszkań

Salon

1. Twoi przyjaciele na pewno będą chcieli obejrzeć mieszkanie szybciej niż zdążysz je w pełni umeblować. Musisz koniecznie pomyśleć o jakiejś kanapie lub sofie narożnej. Przyda się też jakiś mały stolik przy którym będziecie rozpływać się nad zachwytami Twojego mieszkania.

2. Dywan. Aby pozbyć się, doskwierającego szczególnie na początku, wrażenia chłodu i pustej przestrzeni w mieszkaniu, możesz je trochę ocieplić. Bardzo dobrym pomysłem będzie położenie dywanu w jakichś ciepłych kolorach.

3. Stół i krzesła. Do posiłków. Do rozmów. Do pracy. Absolutnie niezbędny element wystroju mieszkania. Tutaj, podobnie jak przy wyborze łóżka do sypialni, warto się dobrze zastanowić, ponieważ ten akurat mebel zajmuje sporo miejsca. Przemyśl, jak duży stół i ile krzeseł jest Ci potrzebne.

Sprzedaż mieszkania – 5 najważniejszych portali ogłoszeniowych

Kuchnia

1. Lodówka. Bez niej też trudno byłoby sobie wyobrazić mieszkanie. Chyba że codziennie jadasz na mieście. W innym wypadku nie zastanawiaj się i kup lodówkę.

2. Talerze, sztućce i garnki. Lubisz gotować? Świetnie. Nie lubisz? Trudno, to i tak niezbędne rzeczy w Twojej kuchni. Możesz również pomyśleć o… kieliszkach, aby po urządzeniu się móc świętować zakup swojego mieszkania.

Share This