Nie da się ukryć, że sezon letni sprzyja nie tylko wypoczynkowi, ale także remontom. Wiele osób postanawia w wakacje zrobić mniejsze lub większe przeróbki w mieszkaniu. W tym artykule podpowiadamy jak dobrze zaplanować remont, aby przebiegał on sprawnie.

Zakres i kosztorys

Przeprowadzanie remontu to często spory koszt. Trzeba więc przede wszystkim dobrze się przygotować do niego od strony finansowej. Warto rozpocząć od dokładnego przemyślenia zakresu prac. Następnie należy obliczyć koszty materiałów oraz robocizny. Przy obliczeniach dobrze jest poradzić się fachowców, którzy ocenią, czy nasze wyobrażenie o remoncie jest możliwe do zrealizowania i ile realnie będzie kosztować i trwać. Kiedy ustalimy dokładną kwotę, to warto doliczyć do niej jakieś 30% na nieprzewidziane wydatki. Lepiej mieć wcześniej zapas gotówki, niż w trakcie remontu stresować się, że brakuje.

Okładziny ścienne to łatwy sposób na proste ściany

Podczas remontu często konieczne okazuje się wyrównanie powierzchni ścian i sufitów. Nakładanie tynków i mas szpachlowych w dużych ilościach jest bardzo czasochłonne, ponieważ te materiały stosowane są głównie na mokro i czas ich wysychania oraz szlifowania znacznie wydłuża prace remontowe. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy też do dyspozycji płyty katon gips.

Okładziny ścienne z płyt g-k to rozwiązanie pozwalające na wykończenie powierzchni ścian w krótkim czasie. Doskonale sprawdza się w przypadku, gdy zachodzi potrzeba usunięcia nierówności, ukrycia instalacji umieszczonych wzdłuż przegród, a także poprawy izolacyjności cieplnej oraz akustycznej pomieszczenia. Płyty gipsowe tworzące powierzchnię wykończenia mogą być przyklejone do podłoża za pomocą specjalnego kleju gipsowego lub zamocowane na podkonstrukcji wykonanej z profili stalowych. Dzięki temu rozwiązanie może być dopasowane do wymagań oraz warunków na budowie.

Share This