Dla wielu z nas, zwłaszcza tych mieszkających na co dzień na wsiach przeprowadzka do dużego miasta jest prawie że szczytem marzeń. Wysokie budynki, szybkie tempo życia czy ciekawe perspektywy zatrudnienia, sprawiają, że niemalże co tydzień nowe osoby szukają swojego szczęścia w miejscach takich jak Kraków, Wrocław czy oczywiście Warszawa.

Razem z nimi, wielu ludzi ucieka z dużych miast. Dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że uciekamy na przedmieścia? Wraz z deweloperem odpowiedzialnym za budowę inwestycji Walendów Park postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Duże miasto – duże koszty

Dla wielu z nas jest to kropla, która przelewa czarę goryczy. Codzienne koszty utrzymania w centralnych dzielnicach miast są często absurdalnie wysokie. Już sam wynajem mieszkania (nie mówiąc o jego kupnie!) potrafi wyczyścić nasz portfel niemalże do cna. Gdy do tego doliczymy koszty poruszania się na co dzień – niezależnie czy mamy samochód, czy wybieramy bilet miesięczny komunikacji miejskiej oraz kwestie najróżniejszych usług, zdamy sobie sprawę z tego, jaką fortunę wydajemy na co dzień.

Korki

Gdy będziemy mieszkać i pracować na co dzień w dużej aglomeracji sporą część dnia będziemy spędzać w…korkach. Wynika to z prostej zależności – czym więcej ludzi mieszka w mieście, tym więcej będzie samochodów na ulicach. Przebijanie się w okolicach godziny 17 z jednego końca Warszawy na drugi w ciągu jednej godziny często graniczy z cudem. Natomiast mieszkając poza miastem, często będziemy mogli skorzystać z obwodnic i innych dróg ekspresowych, tak aby stracić, jak najmniej czasu przy powrocie do domu.

Odpoczynek

Wielu z nas, uczestniczących na co dzień w tak zwanym wyścigu szczurów ma czasami ochotę zatrzymać się i po prostu odpocząć. Ciężko jednak zrelaksować się wśród hałasu powodowanego przez codzienne życie dużego miasta. Ucieczka na przedmieścia może nam dać niespotykaną możliwość oddychania powietrzem niezanieczyszczonym spalinami samochodowymi, czy spaceru wśród terenów zielonych.

Podejmij decyzję samodzielnie

Mimo wymienionych wcześniej wad życia w dużych aglomeracjach nie da się uniknąć tego, że właśnie one ustalają tempo naszego życia. Jeżeli czujesz się dobrze w mieście i lubisz to Zycie na pełnych obrotach, zostań w mieście. Natomiast, gdy czujesz potrzebę zrelaksowania się i odcięcia od wszechobecnego pędu betonowej dżungli, może to już najwyższy czas rozejrzeć się za swoim miejscem w podmiejskich miejscowościach.

Share This