Rynek deweloperski w całym kraju wciąż się rozwija, deweloperzy nie narzekają na brak inwestycji, praca wre, a nowe pozwolenia na budowę wydawane są regularnie. To dotyczy oczywiście głównie największych w Polsce miast. Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto czy Kraków.

Ale na brak nowych inwestycji nie mogą narzekać również mieszkańcy takich niewiele mniejszych miast jak Lublin. Tam również widoczny jest dobry okres w branży deweloperskiej, co bezpośrednio przekłada się natomiast na dużą dostępność i ciekawą ofertę mieszkań.

Centrum i obrzeża

Jak w każdym większym mieście nowi potencjalni klienci mogą wybrać, czy chcą osiedlić się bliżej centrum, czy też chcą od tego centrum znajdować się w bezpiecznej odległości. Mnogość nowych mieszkań (w samym 2017 powstało ich w Lublinie blisko 2 tysiące) pozwala na wybranie dogodnej lokalizacji. Deweloperzy chętnie decydują się na realizację swoich inwestycji na terenach, gdzie istnieje już zabudowa, ale nie brakuje również inwestycji w całkiem nowych lokalizacjach.

Wschód, zachód, południe

Dużą popularnością cieszą się zachodnie dzielnice Lublina, takie jak Węglin. Wzdłuż ulicy Jana Pawła II powstało w ostatnim czasie i powstaje kilka ciekawych propozycji. Oddalone od centrum tereny stają się coraz chętniej wybierane przez mieszkańców Lublina, a deweloperzy odpowiadają na potrzeby mieszkańców w ekspresowym tempie.

Jedną z ciekawszych propozycji w tamtych rejonach wydaje się być inwestycja inCITY autorstwa dewelopera www.zagieldom.pl. W listopadzie 2018 ten lubelski deweloper odda klientom do dyspozycji III etap swojej inwestycji, na który składają się dwa pięciopiętrowe budynki z mieszkaniami o powierzchni od 27m2 do 68m2.

Z pewnością za mieszkaniami w tej dzielnicy przemawia fakt dobrej, rozwiniętej infrastruktury oraz dogodnego dojazdu do kluczowych lokalizacji niemal we wszystkich kierunkach. To sprawia, że odległość od centrum nie tylko nie jest aż tak zauważalna, ale również mała odległość nie jest czynnikiem aż tak wpływającym na decyzję przy wyborze mieszkania.

Dobra koniunktura na rynku deweloperskim nie będzie trwała wiecznie, ale póki co nie widać, aby miało przyjść jakieś załamanie. Mieszkańcy Lublina w tym roku mogą spodziewać się tego, że mieszkań będzie przybywać. Cały szkopuł w tym, aby wybrać jak najlepiej dla siebie.

Share This