Duże inwestycje charakteryzują się tym, że plac budowy to skupisko najróżniejszych maszyn, a każda z nich ma swoje indywidualne przeznaczenie. Jednym z najczęściej używanych typów urządzeń są podnośniki nożycowe.

W ofertach sprzedawców można znaleźć zarówno wersje elektryczne jak i spalinowe. Przykładem jest oferta marki JLG, uznanego producenta maszyn budowlanych, który posiada blisko 50-letnie doświadczenie w branży – http://jlg.com.pl/kategoria-produktu/podnosniki-nozycowe/.

Maszyny zaopatrzone w napęd elektryczny najlepiej sprawdzają się wewnątrz budynku, aczkolwiek znajdują także zastosowanie do prac na zewnątrz  na utwardzonej powierzchni. Modele JLG sprzedawane są w wielu wariantach tak, aby sprostać indywidualnym potrzebom klienta. Podnoszące się w pionie platformy mogą uzyskać nawet do 1,50 m dodatkowej przestrzeni roboczej dzięki rozsuwanemu pomostowi. W ofercie dostępne są również modele bardziej kompaktowe, które umożliwiają przejazd maszyn przez drzwi o szerokości 90 cm. Dodatkową zaletą, mającą w szczególności duże znaczenie w przypadku prac w pomieszczeniach, jest niebrudzące ogumienie.

Jeśli praca wymaga większego nakładu godzinowego i prowadzona jest na trudnym, nierównym terenie, wtedy z pomocą przychodzą modele spalinowe. Poszczególne modele posiadają m.in.:

  • Możliwość przedłużania platformy w celu zwiększenia przestrzeni roboczej
  • Samopoziomujące podpory przyspieszające ustawianie
  • Platformy MegaDeck mogące osiągnąć długość 7,20 m
  • Napęd na cztery koła, który pozwala na pokonywanie wzniesień o pochyłości nawet do 35%

Podnośniki JLG to wszechstronne maszyny. Ich różne warianty pozwalają na dobranie maszyny idealnie dopasowanej do potrzeb klienta. Jeśli do zalet czysto technicznych dodamy profesjonalny serwis 24/7 oraz szeroki wachlarz szkoleń dla operatorów, to otrzymujemy kompletny pakiet skierowany do branży budowlanej. Decydując się na wybór solidnego, doświadczonego dostawcy, mamy pewność, że wszelkie problemy występujące podczas inwestycji zostaną zredukowane do minimum.

Share This