Na ceny mieszkań w dużych miastach wpływa cały szereg szczegółów, począwszy od lokalizacji, i skończywszy na wykończeniu. Ile zatem musimy obecnie zapłacić za własne mieszkanie we Wrocławiu?

Zakupienie własnego mieszkania jest nie lada wydatkiem – zawsze musimy się liczyć z kosztem na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Na ostateczny koszt wpływa szereg czynników, w tym między innymi takie jak lokalizacja nieruchomości, jej metraż, wykończenie i wyposażenie, a także stan i rok powstania osiedla (w przypadku rynku wtórnego).

Jeśli chodzi o Wrocław, rynek oferuje pełną gamę nieruchomości – od tych w zabytkowych kamienicach, aż do nowych apartamentów budowanych blisko centrum miasta. Z jakimi kosztami zakupu musimy się liczyć?

Jeśli chodzi o nowe mieszkania we Wrocławiu to ich zakup może być dla wielu dosyć problematyczny. Osoby mierzące się z takim wyzwaniem przeważnie mają dylemat – postawić na niską cenę, czy może na bardziej komfortową lokalizację blisko, lub nawet w samym centrum? Za kawalerkę w centrum Wrocławia zapłacimy od 230 000 zł. Mieszkania w centrum Wrocławia zawsze będą droższe, jednak warto podejść do takiego zakupu, jako do inwestycji na długie lata. Mieszkanie w tak dogodnej lokalizacji z pewnością przez kolejne lata zyska na swojej wartości. Więcej na vantage-sa.pl.

Wrocławscy deweloperzy często skupiają się na lokalizacjach nieco dalszych od centrum, co pozwala im również na oferowanie nieruchomości w bardziej atrakcyjnych cenach. Koszty zależne są również od metrażu mieszkania – kiedy decydujemy się na zakup kawalerki, musimy się liczyć z ceną nawet o 1000 złotych wyższą niż w przypadku nieruchomości o większym metrażu. Osoby planujące zakup kawalerki w centrum Wrocławia muszą zatem się liczyć z wyższą ceną za metr kwadratowy w porównaniu np. do mieszkań 3 pokojowych oraz 4 pokojowych. Aktualne ceny i liczne oferty nowych nieruchomości we Wrocławiu można sprawdzić już teraz w sieci – głównie na stronach internetowych deweloperów ale również na portalach ogłoszeniowych.


Share This