Po raz kolejny bierzemy pod lupę stolicę województwa pomorskiego. Sytuacja mieszkaniowa w Gdańsku jest bowiem bardzo dobra, a deweloperzy chętnie obierają sobie to miejsce jako odpowiednie dla swoich inwestycji. Chcący związać swą przyszłość z Gdańskiem nie będą mieć problemu ze znalezieniem mieszkania od dewelopera, bo na ich brak nie można narzekać. Postanowiliśmy się chwilę zastanowić i wybrać pięć interesujących lokalizacji, w których powstały albo powstaną nowe mieszkania deweloperskie.

1. Zaspa
Dla nas to zdecydowanie najlepsze miejsce do zamieszkania w Gdańsku. Rozwinięta niemal pod każdym względem, zapewniająca dogodny dojazd do każdej części Trójmiasta. Rozbudowana infrastruktura sprawia, że mieszkańcom tej dzielnicy nie brakuje niczego i wszystko co ważne i potrzebne, jest na wyciągnięcie ręki.

Liczna zabudowa i duży ruch może co prawda nie co przeszkadzać, ale bliskość plaży i zatoki, mnogość ścieżek rowerowych czy pobliski park w pełni rekompensują te małe nieudogodnienia. Z takiego samego założenia wyszedł m.in. deweloper ALLCON, który zaproponował mieszkańcom Zaspy i tym, którzy chcieliby się tam przenieść doskonale przyjętą inwestycję Awiator. Ale to nie koniec inwestycji w tej dzielnicy – nowe mieszkania zyska w końcu niewykorzystany dawny pas startowy. Za rozbudowę tej części odpowiadać będzie Budimex.

Czy potrzebujemy tylu nowych mieszkań? 

2. Przymorze
Bezpośredni sąsiad Zaspy to również doskonała propozycja dla mieszkańców, którym nie przeszkadza zgiełk centrum miasta. Bliskość biznesowego zagłębia Trójmiasta, czyli kompleksu biurowców Olivia Business Centre, Alchemia i Arkońska Business Park, a także kampusu Uniwersytetu Gdańskiego sprawia, że jest to na mapie Trójmiasta bardzo pożądana lokalizacja do zamieszkania. Tę część Gdańska szczególnie upodobał sobie deweloper Ekolan – w najbliższym czasie na Przymorzu oddane do użytku zostanie inwestycja SOLVO. Także EURO STYL zaproponował coś dla mieszkańców chcących osiedlić się w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Spektrum, bo taką nazwę nosi ta inwestycja, zostanie oddana do użytku w 2018 roku. 

3. Centrum
Prawdziwe inwestycyjne oblężenie przeżywa ścisłe centrum Gdańska. Historyczne tereny miasta zyskują nowe bloki mniej lub bardziej odpowiednio wkomponowane w zabytkową architekturę nad Motławą. Ale nie można się temu dziwić, znakomita i prestiżowa lokalizacja sprawia, że chętnych do nabycia mieszkania w tamtych okolicach nie brakuje.

Jeśli nie przeszkadza Ci tłum turystów w okresie wakacyjnym, to jest to bardzo dobre rozwiązanie, a wybór mieszkań jest naprawdę pokaźny. W sumie w najbliższym czasie w samym centrum Gdańska powstanie ponad dwa tysiące nowych mieszkań. Nowa Motława, Grodzka, Brabank, Granaria. To tylko niektóre z nowych inwestycji, które w niedalekiej przyszłości ozdobią Śródmieście.

Przeczytaj więcej o inwestycjach mieszkaniowych w centrum Gdańska

4. Oliwa
Wciąż blisko, ale na uboczu. Tak można podsumować Oliwę. Trochę zboku, otulona zielenią, z dobrą komunikacją dojazdową we wszystkich kierunkach, a jednocześnie oddalona od gwarnego centrum miasta sprawia czyni tę lokalizacje bardzo atrakcyjną. Plany zabudowy Oliwy pozwalają sądzić, że w najbliższym czasie mieszkań i osiedli przybędzie. Jeśli o tę dzielnicę chodzi, to interesująca wydaje się nam szczególnie propozycja EURO STYLU o nazwie IDEA. Będzie to jedno z nielicznych otwartych nowych osiedli w Gdańsku. 

5. Piecki-Migowo
Czyli popularna Morena. Jeszcze kilka lat temu odrażająca i słabo skomunikowana, nie zachęcała do osiedlania się. Teraz zmiana jest diametralna, a sama Morena staje się lokalizacją bardzo atrakcyjną. Infrastruktura wciąż się rozbudowuje, nowe inwestycje powstają, co sprawia, że o dawnej niesławie nie może być mowy. Morena jest atrakcyjna także ze względu na stosunek cen za metr kwadratowy do jakości. Jedną z większych inwestycji w tej części Gdańska jest na pewno Centralpark, za wykonanie którego odpowiada deweloper Hossa. Oprócz tego warto zwrócić wzrok w stronę projektu Królewskie Wzgórze od wspomnianego wyżej dewelopera ALLCON.

Zdjęcia: deweloper24.pl

Share This