Inwestowanie w nieruchomości to biznes stary jak świat. Ludzie zawsze potrzebują jakiegoś miejsca do mieszkania, czy prowadzenia działalności. Duża stabilność tej branży zachęca coraz więcej osób do zarabiania pieniędzy właśnie na nieruchomościach.

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach branża ta bardzo się rozwija i daje coraz więcej możliwości  również dla inwestorów o stosunkowo niewielkich zasobach. Poniżej znajdziesz różne możliwości zarabiania w branży nieruchomości.

Jak zacząć zarabiać nie mając pieniędzy?

Wielu osobom wydaje się, że branża nieruchomości jest tylko dla bogatych. Okazuje się jednak, że nawet nie mając żadnych oszczędności można zacząć zarabiać na podnajmie mieszkań. Taka forma polega na długoterminowym wynajmie dość dużego np. sześciopokojowego mieszkania, które następnie wynajmujemy innym na pokoje. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie przychodów od kilkuset do ponad 1000 zł miesięcznie. Innym sposobem jest wynajęcie części własnego mieszkania, domu, czy nawet garażu.

Tanio kupić drożej sprzedać

To uniwersalna zasada handlowa, która sprawdza się także tutaj. Na nieruchomościach często można zyskać kupując mieszkanie, lokal, czy ziemię w okresie, kiedy ceny są niskie i sprzedając po kilku czy kilkunastu latach, kiedy inwestycja nabiera na wartości. Inną możliwością jest zakup zniszczonego mieszkania i wykonanie remontu, który podwyższa jego wartość. Taki sposób zarabiania w fachowym żargonie nazywany jest flipem.

Deweloperka

Chyba najbardziej znane jest zarabianie na budowie i sprzedaży nowych nieruchomości. Inwestor, który chce wybrać taką drogę musi mieć sporo funduszy i czas. Warto wiedzieć, że o fachowe wykonanie budynku może w jego imieniu zadbać inspektor nadzoru inwestorskiego. Taka osoba jest odpowiedzialna za jakość stosowanych materiałów oraz technik budowlanych. Inspektor nadzoru inwestorskiego dokonuje także odbiorów poszczególnych instalacji oraz całego budynku. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach z korzystania z nadzoru inwestorskiego warto wejść na stronę: http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/nadzor+inwestorski+obiektow+budowlanych

Share This