Znalezienie odpowiedniego sposobu na inwestycję nie jest obecnie bardzo trudne – w dobie niskich stóp procentowych i niestabilnej giełdy dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim zakup nieruchomości na wynajem.

Coraz więcej osób dysponujących wolną gotówką decyduje się na zakupienie mieszkań na wynajem. To korzystny wybór, biorąc pod uwagę ceny wynajmu oraz rosnące cny nieruchomości. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Gdańsk, który jest miastem chętnie wybieranym jako cel przeprowadzek oraz dodatkowo jako malownicze miejsce do wypoczynku nad morzem.

W Gdańsku stale powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się również apartamenty w doborowych lokalizacjach – w centrum miasta, blisko wybrzeża, z pięknymi widokami z okien. Takie nowe apartamenty w Gdańsku jak np https://riverfront.pl/ to doskonały pomysł na inwestycję.

Apartamenty przeznaczane są przede wszystkim na wynajem krótkoterminowy. Wykonuje się w nich tak zwane apart-hotele, czyli apartamenty przeznaczone do wynajmu turystom, biznesmenom i innym osobom poszukującym komfortowego miejsca do noclegi. W apartamentach na wynajem można zamieszkać wygodniej niż w hotelach i poczuć się tam jak w domu.

Ze strony inwestora decydującego się na taką działalność apart-hotel będzie wymagał jednak większej obsługi – konieczne jest odpowiednie przygotowanie nieruchomości, założenie strony internetowej pozwalającej na dokonywanie rezerwacji nieruchomości, regularne sprzątanie nieruchomości, obsługa gości, aby byli zadowoleni z pobytu.

Warto jednak wskazać, że na krótkoterminowym wynajmie apartamentów możemy zarobić jednak najwięcej. Cena za jedną dobę wynosi najczęściej od około 150 złotych do nawet ponad 400 złotych w bardziej luksusowych apartamentów. Wobec tego inwestycja w apart-hotel jest w stanie szybko się zwrócić.

Share This