W jednym z poprzednich artykułów przejrzeliśmy kilka najciekawszych naszym zdaniem nowych inwestycji mieszkaniowych w Gdańsku. Tym razem postanowiliśmy zajrzeć na gdańskie Przymorze, by zobaczyć jak rynek deweloperski radzi sobie w tej dzielnicy. I choć rejon ten jest zdecydowanie jednym z najbardziej zaludnionych w całym Trójmieście, to na pewno jednym z lepiej skomunikowanych oraz rozwiniętych pod względem infrastruktury, co z miejsca czyni Przymorze jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania.

Mieszkańcy Przymorza naprawdę mogą liczyć na szereg udogodnień w aspekcie życia codziennego. Bardzo dobra komunikacja właściwie w każdym kierunku i za pomocą każdego środka transportu, mniejsza niż w przypadku innych dzielnic odległość od Sopotu i Gdyni. Bliskość i szeroki wybór wszelakich placówek publicznych, sklepów i galerii handlowych, a także szpitali czy przychodni lekarskich. Nie wspominając już o sąsiedztwie morza i terenów zielonych.

Deweloperzy już dawno dostrzegli w Przymorzu potencjał i dają temu wyraz. Niemal co kwartał możemy usłyszeć o planowanych nowych inwestycjach mieszkaniowych w tej dzielnicy. My przyjrzeliśmy się bliżej czterem z nich.

Spektrum, Euro Styl, Obrońców Wybrzeża
Jeśli Przymorze uznajemy za jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic, to najlepszym miejscem do zamieszkania na Przymorzu będzie bezpośrednie sąsiedztwo znanego doskonale nie tylko mieszkańcom tej dzielnicy Parku Reagana. Takiego samego zdania jest deweloper Euro Styl, który wyszedł z propozycją dwóch osiemnastokondygnacyjnych budynków przy ulicy Obrońców Wybrzeża. Spektrum, bo taką nazwę nosi ta inwestycja, będzie alternatywą dla tych, którzy cenią sobie przyrodę, ale nie chcą rezygnować z życia w centrum miasta.

Nabywcy górnych pięter będą mogli szczycić się pięknym widokiem na Zatokę Gdańską, a na tych najwyższych kondygnacjach wykonawca przewidział elewację częściowo w postaci przeszklonych fasad. Mieszkania w dwóch budynkach będą liczyć od 30 do 100 mkw i będą składać się z jednego, dwóch, trzech lub czterech pokoi. Deweloper zapewnia duża ilość zieleni na terenie samej inwestycji, co warte jest odnotowania, bo nie każdy przykłada do tego wagę.  Budowa pierwszego etapu ma zostać zakończona w trzecim kwartale 2018 roku.

Idea, Euro Styl, Beniowskiego
Kolejna propozycja tego dewelopera to osiedle Idea na granicy Przymorza i Oliwy, przy ulicy Beniowskiego. Nie jest to inwestycja całkiem nowa, ponieważ budowa pierwszego etapu ruszyła już w trzecim kwartale 2015 roku, a całość ma zostać oddana do użytku pod koniec roku 2017. Położenie osiedla na granicy tych dwóch dzielnic gwarantuje bardzo dobry dostęp do obwodnicy Trójmiasta, a także dworca PKP i SKM. Spragnieni natury na pewno zwrócą uwagę na fakt niedalekiej odległości od Parku Oliwskiego czy gdańskiego ZOO.

Na inwestycje składać się będą trzy budynki – jeden siedmiopiętrowy i dwa sześciopiętrowe. Co ciekawe, mieszkania liczą od dwóch do czterech pokoi, nie będzie zatem możliwości kupna kawalerki. Przy tworzeniu osiedla udział wzięli malarze, graficy, fotografowie i rzeźbiarze. Byli odpowiedzialni za współpracę przy powstawaniu elewacji budynków, a także małej architektury na terenie osiedla.

Solvo, Ekolan, Krynicka
Na przymorzu dobrze czuje się także sopocki Ekolan. Solvo to jego druga po Horyzoncie inwestycja w tej części Gdańska. Dwa nowe budynki powstaną przy ulicy Krynickiej, czyli nieco dalej od samego morza, niż dwie opisywane wcześniej inwestycje, ale wciąż blisko. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na wybór tego osiedla, mogą liczyć na bezpośrednie sąsiedztwo zagłębia biznesowego – Olivia Business Centre, kompleks biurowców Alchemia – oraz kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.

Nowi lokatorzy będą mogli liczyć na obecność sporej ilości zieleni pomiędzy dwoma budynkami w formie quasi-parku, a w nim na strefę wypoczynku z zainstalowanym spotem WiFi. Każdy budynek będzie miał trzynaście pięter, co łącznie daje ponad 200 dostępnych lokali. Mieszkania będą maksymalnie trzypokojowe (52 mkw). W ofercie znalazły się także mieszkania typu studio o powierzchni 28 mkw. Zlokalizowane bliżej głównych arterii Solvo to zdecydowanie propozycja dla tych, którym nie przeszkadza pęd wielkiego miasta.

Cztery Oceany, BPI Polska, Obrońców Wybrzeża
Na Przymorzu powstaje III i IV etap doskonale znanej inwestycji Cztery Oceany. Budowa dwóch pierwszych etapów zakończyła się już w 2011 roku. Projekt od początku zakładał powstanie czterech osiemnastopiętrowych budynków. Jak można wywnioskować z samej nazwy, każdy z budynków ma swoją własną – Spokojny, Atlantycki, Indyjski oraz Południowy. To pierwsza inwestycja w Gdańsku polskiego oddziału belgijskiego dewelopera. Do końca 2017 roku do użytku mają zostać oddane dwa ostatnie budynki.

Lokalizacja zapewnia nabywcom częsty kontakt z naturą. Morze, park, ścieżki rowerowe, kompleksy sportowe – to wszystko wpływa na atrakcyjność oferty. Z drugiej strony, doskonała komunikacja z pozostałą częścią Gdańska, a także łatwy dostęp do wielu lokali usługowo-handlowych. Inwestycja od początku cieszyła się sporą popularnością. Ostatnie dwa etapy budowy to mieszkania o powierzchni od 29 do 67 mkw. Tak wysokie budynki gwarantują atrakcyjne widoki. Co jeszcze bardziej ciekawe, na dachu budynku zaplanowano taras widokowy.

Zdjęcia: deweloper24.pl

Share This